Blog > Komentarze do wpisu

Wsiowe społeczeństwo vol 2.

Sytuacja ze szkoły.

Poszłam odebrać Biśkę z Młodym. Młody jest bardzo samodzielny. I uparty. Jak osiołek. Jak sto osiołków. I głośny, gdy ktoś narzuca mu inne zdanie niż jego.

Sam ubrał laczki siostry tym razem odwrotnie. Z doświadczenia wiem, że nie należy w to ingerować jeśli się nie chce za chwilę łykać tablety na ból głowy.

Zanim doszłam do szatni już dwie matki "uprzejmie zauważyły, że ma kolorowe butki nie na tych nogach co trzeba". Na szczęście, żadna nie dodała, że legendy głoszą, iż komuś kiedyś powykrzywiały się od tego stopy. Może gdyby trafiła się jakaś babcia, to ta uwaga by była nieunikniona ;)

W szatni natomiast trafiła się 7-letnia perełka:


Ona - Ojej, on ma źle założone buty!
Ja - Tym razem mu się nie udało, ale bardzo stara się być samodzielny i kiedyś założy je tak jak wszyscy.
Ona - O, a to są różowe buciki!
Ja - tak, wiem. Są w różowe wzory i mają doczepionego ślicznego kwiatka. Również różowego.
Ona - A dlaczego on takie nosi?
Ja - Bo to buty siostry. Bardzo je z tego powodu lubi.
Ona - Aha! Pewnie nie ma Pani pieniędzy na nowe i dlatego nosi buty po siostrze?

Tabum tsss

wtorek, 13 września 2016, zmeczonasaska

Polecane wpisy

Komentarze
2016/09/13 17:56:51
czytam i czytam i szczena opada. Jakie to wszystko...żałosne. Jak mi bliskie! Biedna sasko, której nie stać na buty dla dzieckakoniecznienieróżowe! Wyobrażam sobie tę dziewczynkę, która, jestem pewna, powiedziała to samo, co powiedziałaby jej matka. Aż szkoda komentować, co z niej wyrośnie. Przykro i wstyd, że my tacy ograniczeni jesteśmy.tacy płytcy.
-
2016/09/13 20:57:27
To takie smutne, że już siedmiolatka w te stereotypy jest wtłoczona...
-
2016/09/14 17:18:02
Od tego czasu przyglądam się jej mamie. Nie lubię oceniać ludzi po kilku minutach zachowania, ale fakt... Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Mama jeszcze lepsza niż córka...
-
2016/09/17 17:44:13
Taaa, pamiętam jak moja pięcioletnia kuzynka rozmawiając ze mną o wakacjach zapytała "ale nad którym morzem byłaś?" i na hasło że nad naszym zaczęła wybrzydzać że ona to nie lubi bo zimno, bo to i tamto i nie mogła pojąć że ktoś może nie mieć tyle kasy co oni, żeby co wakacje jeździć do kilku ciepłych krajów. Tak mi się skojarzyło. To bierze się z postawy rodziców, bo skąd inaczej dziecku przyszedłby do głowy taki tekst, pomijając brak wychowania skoro padł on na głos ;)
-
2016/09/18 21:51:03
no...pięcioletnie dziecko raczej samo nie odkryje, że nad polskim morzem zimno. rodzice.
-
2016/09/19 11:52:46
szczęka mi opadła z łoskotem... jak pozbieram, to może będę wiedziała co na taki obrót spraw powiedzieć, bo na razie pustka hula po łepetynie...
Zmęczona Mama

Wypromuj również swoją stronę Daisypath Happy Birthday tickers