Blog > Komentarze do wpisu

Owce.

 Zebranie klasowe. Fluoryzacja.

Wychowawczyni wspomina o konieczności płacenia 2,50 na szczoteczki do fluoryzacji i płynnie przechodzi do kolejnego tematu. Podnoszę rękę i muszę jej przerwać, gdyż nie wyrażam zgody na fluoryzację zębów mojego dziecka. Pytam czy muszę przynieść to na piśmie, czy dostanę druczek jak rok temu. Dostanę druczek – sprawa załatwiona. Zapada niezręczna cisza. Zauważyłam, że mamy patrzą na mnie jak na wariatkę. Wszystkie wiedzą, że nie jestem głupia, nie chwaląc się – wiedzą, że córa jest najlepsza w klasie. Nikt od ponad roku nie jest ciekawy, co mam urojone w głowie, jakie mam argumenty przemawiające za odmową smarowania zębów fluorem. Ich dzieci też nie pytają. Idą w stadzie jedna z drugą beee beee beczą równo, stukają się boczkami, czasem jedna zabeeeeeczy głośniej i wtedy reszta w takt beee beee beczy za tą pierwszą. Nikt nie chce wiedzieć dlaczego jedna owca nie idzie z nimi w tą samą stronę. Nikt.

Spokojnie idą bee bee dalej w systemie.

Przerażające...

 

poniedziałek, 25 września 2017, zmeczonasaska

Polecane wpisy

  • Kostiumy na Halloween.

    Tata z Biśką pojechali wybrać stroje na Halloween. Wrócili dość szybko i przentują zdobycze. Poza czarownicą dla Gabrysi, wzięli też strój dla Dinkesia (Dinki -

  • Poranne rozważania młodego

    9 rano. Dla mnie świt. Młody obudził się, podniósł i zaczyna codzienne przemyślenia: Dinki - Mamo, a gdzie jest ten kolorowy kotek w paski? Mama - Hania? Dawno

  • Deja vu.

    Od jakiegoś czasu zaczynam sobie przypominać dlaczego mam tak a nie inaczej zatytułowany blog. O 18 czuję się jakby stary radziecki czołg jeździł mi po głowie w

Komentarze
2017/09/26 12:21:09
u nas różnie bywa z tym fluorem. mąż nie używa, ja używam. on kupuje efik pastę bez, ja czasem daję się namówić na pastę, której składu nie czytam. Ale uważam, że masz rację i dzieciom ten fluor do niczego nie jest potrzebny. Jestem przekonana, że jakby po każdym posiłku myły zęby zwykłą wodą, też nie byłoby ubytków. Zapamiętam ten wpis..i nie dam ef zaowcować :-)
-
2017/09/26 17:53:21
Gem :*
U nas w domu jest pasta z fluorem. Gdy irytuję się na delikatność pasty 'bez', to szoruję tą "z" ;) ale nikogo nie mam zamiaru namawiać, przekonywać, czy nawet edukować w tej kwestii. Po prostu w moim bliskim otoczeniu coraz częściej obserwuję brak ciekawości (nie wścibstwo - tego jest nadmiar) oraz brak chęci poszerzania wiedzy. Ludziom się nie chce, nie czują takiej potrzeby dowiedzieć się "dlaczego"... Mnie osobiście to martwi. Czy tylko obok mnie tak jest?
Co do fluoru - uważam, że to toksyna. Informację tą czerpię od siostry, która jest protetyczką oraz z kilku innych źródeł, które mnie interesują. Nikomu nic nie narzucam, ale polecam poczytać, pogooglować, to nic nie kosztuje :)
-
2017/09/26 21:16:41
guglałam kiedyś na temat fluoru, dlatego jestem w temacie. I przerażają mnie te reklamy i dobija ignorancja ludzi. Bo kolorowo, bo w telewizji, to znaczy, że dobrze. A ja siedze w domu, więc co ja tam mogę wiedzieć. Nie tylko u ciebie tak jest, wierz mi. Odprowadzając ef do przedszkola - wracam biegusiem i skrótami, bo nie chcę się wdawać w dyskusje z innymi mamami, które są święcie przekonane, że pozjadały wszystkie rozumy. Nic dobrego, nic konstruktywnego, sama krytyka i złośliwości.to przerażające, co się dzieje z ludźmi.
Zmęczona Mama

Wypromuj również swoją stronę Daisypath Happy Birthday tickers